प्रगती विवरण तथा भावि कार्यक्रम २०७३—२०७४

विविध कार्यक्रम तथा गतिविधिहरुः

१. श्रावन २३ गतेः बारा जिल्लामा हरेक ५ बर्षमा हुने गढिमाई मेलामा बलिको नाममा लाखौं प्राणीको हिंसाको विरुद्धमा सर्वोच्च अदालतद्धारा उपयुक्त वातावरण श्रृजना गरि उक्त हिंसा रोक्नको लागि सरकारलाई दिएको निर्देशनात्मक आदेशको फैसलाको स्वागतमा हजारौंको सहभागितामा बृहत शोभायात्राको आयोजना ।

२. भाद्र ८ गते श्रीकृष्ण प्रणामी समाजबाट उत्कृष्ठ छानिएका एस.एल.सी छात्र तथा छात्रालाई कमलकृष्ण मणिकुमारी स्मृति पुरस्कार २०७३ सम्मान कार्यक्रम ।

३. श्रीकृष्ण प्रणामी मन्दिर, नवतनधाम, गोठाटारमा श्रावण २९ र ३० गते श्रीकृष्ण जन्माष्टमी व्यवस्थापनमा १५० जना स्वयंसेवक परिचालन कार्यक्रम ।

४. आश्विन ८ गते युवा परिषदको आयोजनामा पशुबली प्रथा अन्त्य गरौं तथा शाकाहारी जीवन यापन गरौं अभियान २०० मोटरसाईकल सहभागी सहित कोटेश्वर, बानेश्वर, थापाथलि त्रिपुरेश्वर, कालिमाटि, शोभा भगवति, स्वम्भु, खुशिवु, लैनचौर, उत्तरढोका नक्साल ज्ञानेश्वर, मैतिदेवी, पुरानो बानेश्वर, गौशाला, पशुपति सम्मको यात्रा ।

५. शितलहर पिडित राहत वितरण कार्यक्रमः २०७३, मंसिर ११ र १२ गते सिराहा जिल्ला, परियार गाविस, माधोगाउँ, सप्तरी चकदह लगायतका ७० घर विपन्न परिवारलाई कम्मल तथा न्याना कपडा वितरण कार्यक्रम सम्पन्न ।

६. वातावरण संरक्षण तथा पर्यावरण संरक्षण सचेतना सहित केन्द्र तथा जिल्लाको सक्रियतामा मठ मन्दिर तथा सार्वजनिक स्थल सरसफाई तथा बृक्षारोपण कार्य सम्पन्न गरिएको ।

७. श्रीकृष्ण प्रणामी सत्संग भवन मसुरिया, कैलालीको निर्माणार्थ आन्तरिक सहयोग संकलन गरि २५०००।— (पच्चिस हजार सम्म) सहयोग गर्ने निर्णय गरियो ।

८. तनहुँ, देवघाटमा पौष २९ तथा माघ १ गते माघे सक्रान्ती मेलामा दुव्र्यसन लागु पदार्थ तथा अहिंसा सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न ।

९. प्राणनाथ आश्रम तनहुंमा तनहुँमा बृद्ध बृद्धा तथा अनाथ बालबालिकालाई न्याना कपडा वितरण कार्यक्रम सम्पन्न ।

१०. पुर्वाञ्चल परिभ्रमण कार्यक्रमः २०७३ माघ महिनामा युवा परिषदको परिभ्रमण कार्यक्रम अन्तर्गत पुर्वमा सिन्धुली, झापा, सुनसरीे जिल्ला अवस्थित परिषदका जिल्ला तथा प्रास भेटघाट तथा मन्दिर भ्रमण कार्यक्रम ।

११. सिक्किम तथा कालिम्पोङ्ग मंगलधाम परिभ्रमणः जनवरी २०—२६, बर्मेक स्थित नवनिर्मित मंगलधाम उद्घाटन साप्ताहिक समारोहमा निशुल्क चिया सेवा तथा १०० जना स्वयंसेवक परिचालन ।

१२. निःशुल्क आँखा शिविरः फागुन १३ गते निःशुल्क औषधि तथा चस्मा वितरण सहित आँखा शिविर कार्यक्रम अन्र्गत सुनाकोठी, ललितपुरमा २५० जनाकोआँखा परिक्षण । झापा जिल्ला समितिको संयोजन तथा चारआली प्रासको आयोजनामा मेचि आँखा अस्पतालको सहयोगमा ज्यामिरगढी, शान्तीनगर, पथरीया, सुरुङ्गामा निशुल्क शिविर सम्पन्न गरि सयौंको मोतिविन्दुको सफल उपचार सम्पन्न ।

१३. अनाथ बालबालिका सहयोग ः नवतनधाम छात्रवासमा बस्दै आएका बालबालिकाहरुलाई गैरआवासीय युवा परिषद, ईजरायलबाट प्राप्त जिन्सि सहयोग अन्तर्गत ४० जना अनाथ बालवालिकालाई रुपैया १ लाख बरावरको सिरक तथा न्याना कपडा उपलब्ध गराईयो ।

१४.असहाय सहयोग कार्यक्रमः लेले, ललितपुर निवासी असक्त अपांगलाई ह्विल चेयर वितरण तथा बालकुमारी सुनाकोठी निवासी दृष्टिविहिनलाई सेतो छडि वितरण कार्यक्रम सम्पन्न गरियो ।

१५. माघ १४ गते, सिन्धुली बजारमा अहिंसा प्रेम तथा पशुबली निषेध चेतना शोभायात्रा तथा कोण सभा कार्यक्रम सम्पन्न ।

१६. बार्षिक उत्सवः माघ महिना १६, १७ तथा १८ गते परिषद्को ३ दिने विविध कार्यक्रम जिल्ला समितिहद्धारा विविध कार्यक्रम सहित सम्पन्न । झापा, ईलाम, सुनसरी, मोरङ्ग, रौतहट, मकवानपुर, चितवन, ललितपुर, काठमाण्डौ लगायत जिल्लामा रक्तदान गरि करिव ६०० पोईन्ट रगत संकलन कार्यक्रम सम्पन्न ।

१७. युवा परिषद् नेपालको २७ औं बार्षिक उत्सवको उपलक्ष्यमा मिति २०७३ साल फागुन ७ गते देखि १३ गते सम्म आयोजना गरिएको साप्ताहिक पाठपारायण कार्यक्रम तथा विविध सामाजिक सेवाका कार्यक्रम साथ राष्ट्रिय भक्तिसंगीत सन्ध्याको आयोजना ।

१८. फागुन ११ गते सुनाकोठी ललितपुर जिल्ला, नेश्नल क्यान्सर अस्पताल हरिसिद्धीको सहयोगमा महिला पाठेघर तथा स्तन क्यान्सर सम्बन्धि परिक्षणमा २४६ जनाको सफल परिक्षण सम्पन्न ।

१९. बागमती सफाई कार्यक्रम अन्तर्गत २०० हप्ता पुगेको उपलक्ष्यमा पदयात्रा सहितको बागमती सफाई कार्यक्रममा काठमाण्डौ, ललितपुर, भक्तपुर जिल्ला स्वयंसेवकको सहभागिता, मिति २०७३ फागुन २८ गते शनिवार ।

२०. अन्तराष्ट्रिय धार्मिक पर्यटन कार्यक्रम अन्तर्गत युवा परिषद युएई, दुवई तथा युवा परिषद नेपाल केन्द्रीय समितिको आयोजनामा मिति २०७३ फागुन १९ गते देखि २३ गते सम्म नेपाल तथा भारतका गरि १४० जना सहभागी भएको दुवई भ्रमण तथा बृहत सत्संग कार्यक्रम सम्पन्न ।

२१. कलश अनावरण जागणी साप्ताहिक महोत्सव, बिराटनगरमा युवा परिषद्को आयोजनामा फागुन ३ गते, नर्थ बेंगल विश्व विद्यालयका पुर्व प्राध्यापक लक्ष्मीकान्त शर्मा तथा महेन्द्र मोरङ्ग क्याम्पसका सहयाक प्राचार्य ईन्दिरा प्रुसाई अतिथि वक्ताको प्रस्तुती सहित “व्यक्तित्व विकासमा अध्यात्म विज्ञान” विषयक गोष्ठी सम्पन्न तथा १०८ पाठपारायणमा १५० जना स्वयंसेवक परिचालन विराटनगर ।

२२. शाकाहारी सचेतना कार्यक्रमः धनुषा जिल्ला जनकपुरधाम, बजार परिक्रमा सहित जानकीमन्दिर परिषरमा कोणसभा सम्पन्न, लम्जुङ्ग जिल्ला बेशी शहरमा फागुन २४ गते बौद्ध निंग्मा संघ तथा अहिंसाप्रेमी शाकाहारी समाजको आयोजनामा पशुबली प्रथा विरुद्ध सचेतना कार्यक्रममा जिल्ला अध्यक्ष सहितको संलग्नतामा बजार परिक्रमा तथा गोष्ठीमा सहभागीता ।
२३. युवा परिषदद्धारा प्रणामी धर्म निजानन्द सम्प्रदायका मेला पर्व तथा नेपालमा अवस्थित मन्दिरहरुको बार्षिक उत्सव तिथि मिति उल्लेख गरिएको नयाँ वर्ष २०७४ सालको ३७ सयथान क्यालेण्डर प्रकाशन गरिएको ।

२४. नवबर्ष शुभकामना तथा आध्यात्मिक गोष्ठिः चितवन जिल्लाको संयोजन तथा टिकौली प्रासको आयोजनामा मिति २०७४ बैशाख २ गते, श्रीकृष्ण प्रणामी मन्दिर टिकौलीमा केन्द्रीय महासचिव सहित पदाधिकारी सहित नवबर्षको शुभकामना आदानप्रदान तथा आत्मबोध आध्यात्मिक गोष्ठी कार्यक्रम सम्पन्न ।

२५. संयुक्त कार्यक्रमः हरेक हप्ता अहिंसा तथा शाकाहारी सचेतना अभियान कार्यक्रम अन्तर्गत शनिवार शक्तिपिठहरु तथा मंगलवार रत्नपार्क तथा विभिन्न स्थानहरुमा नियमित कार्यक्रम सुचारु रुपमा सञ्चालनमा रहेको अवस्था ।

२६. अग्नीपिडित सहयोगः सिराहा जिल्ला, सिमराह गाउँमा भएको आगलागीका पिडित २५ परिवारलाई २५ झुल, २५ कम््मल राहत वितरण कार्यक्रम सम्पन्न ।

२७. जेष्ठ १२ तथा १३ गते युवापरिषद् नेपालको छैठांै पुर्ण बैठक तथा विशेष साधारण सभा सम्पन्न । तत्कालिन अध्यक्ष विशेष कारणवस विदेश रहनुहुने भएकोले असमर्थता जनाउँदै दिएको राजिनामा अनुमोदन तथा बाँकि अवधिको लागि केन्द्रीय समितिद्धारा अध्यक्षको लागि मनोनयन गरिनुभएका श्री मातृका प्याकुरेल, महासचिवमा श्री सुमन पुडासैनी तथा केन्द्रीय सदस्य सुजन सुवेदीलाई विशेष साधारण सभा द्धारा अनुमोदन ।

२८. कटुञ्जे, भक्तपुरमा बैशाख १२ गते निशुल्क स्वास्थ्य तथा आँखा शिविर सम्पन्न २२५ जना लाभान्वित ।

२९. असार ३१ गतेः ललितपुर जिल्ला, लभुमा युवा परिषद नेपाल उपत्याका व्यापी सकारात्मक सोच सहित सांगठनिक विकास सम्बन्धि प्रशिक्षण कार्यक्रम सम्पन्न । जिल्ला समिति तथा प्रारम्भिक समितिका गरि सहभागि प्रशिक्षार्थिहरु ५५ जना ।

३०. प्रणामी समाजमा रहेका प्राविधिक तथा उच्च शिक्षा हाँसिल गरेका युवाहरुलाई समेटि तथ्याङ्क संकलन गरि एक ग्रेजुएसन क्लबको रुपमा विविध सेवामा दक्ष युवाहरुलाई परिचालन गर्न युवाहरुसँग छलफल गरियो ।

३१. प्रारम्भिक चरणमा प्रणामी जनगणना (तथ्याङ्क) संकलन कार्य भई संकलन भईआएको जति तथ्याङ्कलाई बरिष्ठ चार्टर एकाउन्टेन्ट श्री नन्दकिशोर शर्माज्युलाई अनुरोध गरि तयार पारिएको सफ्टवेयरमा प्राप्त तथ्याङ्क ईन्ट्री गर्ने कार्यका लागि एक कर्मचारी नियुक्ति गरि हाल ईन्ट्री कार्य सुचारु रहेको र २५ जिल्लाको संभावित तथ्याङ्क यथा सिघ्र प्रकाशन गरि सम्बन्धित सवै जिल्लामा प्रतिवेदन सहित जानकारी गराईयो ।

३२. हरेक जिल्ला समितिद्धारा केन्द्रको बार्षिक पात्रो अनुसारको नियमित कार्यक्रम सम्पन्न ।

श्रीकृष्ण प्रणामी युवा परिषद् नेपालका भावी कार्यक्रमहरुः

 कार्तिक २५ गते, ढुंगखर्क, काभे्रमा निशुल्क आँखा शिविर
 विविध सामाजिक सेवा कार्यका साथै युवा परिषदको आयोजनामा विविध जनचेतनामुलक तथा आध्यात्मिक कार्यक्रमहरु ।
 फागुन महिनामा लागुपदार्थ, दुव्र्यसनमुक्त शाकाहारी समाज निर्माण सचेतना कार्यक्रमः कैलाली कञ्चनपुर लगायत मध्य पहाडि क्षेत्र अन्तर्गत डोटी, डँडेल्धुरा, बैतडि परिभ्रमण
 मंसिर तथा पौष महिना राष्ट्रिय भक्तिसंगीत छनौट प्रतियोगी छनौट कार्यक्रम
 माघ महिना परिषद्को ३ दिने विविध कार्यक्रम सहितको बार्षिक कार्यक्रम, तथा राष्ट्रिय भक्तिसंगीत कार्यक्रम फाईनल कार्यक्रम ।
 चैत्र महिनामा महाधिवेसनको आयोजना ।
प्रणाम ।।

leave a comment

Create AccountLog In Your Account%d bloggers like this: